طراحی سایت فروشگاهی

طراحی سایت فروشگاهی

طراحی سایت بلاگ و خبری

طراحی سایت بلاگ و خبری

طراحی سایت شرکتی

طراحی سایت شرکتی

طراحی سایت اختصاصی

طراحی سایت اختصاصی

تعمیر و پشتیبانی سایت

تعمیر و پشتیبانی سایت

طراحی گرافیک

طراحی گرافیک

10 دلیل کندی سرعت وب سایت

کندی سرعت وب سایت

چرا سرعت وب سایت من کند است؟

اگر این سوال برای شما هم پیش آمده است، تنها نیستید. کندی سرعت وب سایت هم برای شما و هم برای بازدیدکنندگان سایت شما ناامید کننده است. در این مطلب از کارونکت، ما چند دلیل متداول برای کندی سایت را بررسی می کنیم. و راه حل هایی برای حل آن ارائه می دهیم:

1.  تصاویر بهینه نشده

تصاویر با حجم بالا، بدون تگ alt و نام فایل غیر توصیفی هستند، بهینه نیستند. و می توانند سرعت بارگذاری وب سایت شما را کندتر کنند.

تصاویری که در برنام هایی مانند فتوشاپ ایجاد می شوند معمولا حجم بالایی دارند. گرچه این تصاویر کیفیت بالاتری دارند و جزئیات بیشتری در آنها نمایش داده می شود، اما می توانند باعث کندی وب سایت شما شوند.

علاوه بر این، گوگل واقعا نمی تواند تصاویر را ببیند. در عوض، تگ های alt را می خواند که به شما امکان می دهد یک توضیح کوتاه سه یا چهار کلمه ای در مورد تصویر اضافه کنید. اما بدون این توضیحات، گوگل نمی داند تصاویر شما چیست.

راه حل: بهینه سازی تصاویر

به راحتی و با یکی از ابزارهای موجود میتوانید عکس خود را برای وبسایت بهینه سازی کنید.

برای بهینه سازی تصاویر، ابتدا آنها را فشرده کنید.

اگر اندازه یک تصویر را تغییر می دهید، نسبت ها را دست نخورده نگه دارید. که کار آسانی است زیرا اکثر پلتفرم های ویرایش عکس (مانند Pixlr) به شما این امکان را می دهند. همچنین توجه داشته باشید که باید ابعاد واقعی تصویر را تغییر دهید. نشان دادن اندازه صحیح تصویر در کد وب سایت کافی نیست.

به عنوان مثال، اگر یک تصویر 360*250 باشد و ابعاد کوچکتری را در کد وارد کنید. تصویر همچنان همان ابعاد اصلی است. فقط متفاوت نمایش داده می شود.

این کار تصویر شما را بهینه نمی کند. حتی اگر به کد بگویید که تصویر را کوچک‌تر نشان دهد. خود تصویر همچنان با همان اندازه، وضوح و جزئیات باقی می ماند. برای جلوگیری از این مشکل، اندازه عکس را قبل از وارد کردن آن در کد خود تغییر دهید.

در نهایت، نوع فایل نیز برای بهینه سازی تصویر مهم است. محبوب ترین انواع فایل های عکس PNG و JPG هستند.

هنگامی که تصویر شما به شفافیت نیاز دارد، مانند لوگو، یا اگر می خواهید تصویری با جزئیات بیشتری داشته باشید، باید از PNG استفاده کنید.

از طرف دیگر، PNG ها حجم بالاتری دارند، بنابراین بارگذاری آنها زمان بیشتری می برد.

JPG ها نوع فایل استاندارد تصاویر برای وبسایت هستند. زیرا به سرعت بارگذاری می شوند و اندازه فایل های کوچک تری دارند. به این معنی که بازدید آنها برای کاربران شما آسان تر است، به خصوص در دستگاه های تلفن همراه.

2.  نبود شبکه تحویل محتوا (CDN)

اگر شبکه تحویل محتوا (CDN) ندارید، احتمالا وب سایت شما به کندی کار میکند.

وظیفه CDN این است که سایت شما را بر اساس موقعیت مکانی کاربران به آنها ارائه دهد. هنگامی که از یک CDN با سرور وب سایت خود استفاده می کنید، کاربر را با سرعت بیشتری به سایت شما متصل می کند.

CDN همچنین تضمین می کند که وب سایت شما از یک مکان نزدیک به کاربر ارائه می شود. این به سایت شما کمک می کند تا سریعتر بارگیری شود زیرا داده ها فاصله کوتاه تری بین کاربر و سرور شما دارند.

به عنوان مثال، اگر یک صفحه وب را در مرورگر خود باز کنید، ابتدا مرورگر باید با سرور ارتباط برقرار کند تا آن را باز کند. بدون CDN، ارتباط بین مرورگر و سرور شما بیشتر طول می کشد. یک CDN روند را سرعت می بخشد.

راه حل: یک CDN پیاده سازی کنید.

برای پیاده سازی CDN و اصلاح یک وب سایت کند، در یک شرکت خدماتی مانند CloudFlare ثبت نام کنید.

که یکی از محبوب ترین برنامه ها برای افزایش سرعت وب سایت شما است که فرآیند ثبت نام شما را در کمترین زمان راه اندازی و اجرا می کند.

تنها اطلاعاتی که باید ارائه دهید شامل URL، DNS شما و اینکه کدام طرح متناسب با نیاز شما است، می باشد.

اگر یک سایت وردپرسی را اجرا می کنید، افزونه کش کل W3 نیز به همین روش کار می کند.

با نمایش یک نسخه کش شده از صفحه شما به جای ارائه چندین بار یک صفحه، زمان بارگذاری هر یک از صفحات شما را به میزان قابل توجهی کاهش می دهد.

3.  ترافیک وب سایت بالا

ترافیک بالای وب سایت یکی دیگر از دلایل کندی بارگذاری وب سایت است.

حتی اگر اطلاعات با سرعت نور حرکت کنند. وب سایت ها فقط می توانند تعداد زیادی بازدید کننده را قبل از کاهش سرعت در خود جای دهند. تعداد بازدیدکنندگانی که یک سایت می تواند از عهده آن برآید با پهنای باند آن تعیین می شود.

پهنای باند یک اصطلاح فنی است به معنای میزان اطلاعاتی که یک اتصال اینترنتی در زمان معینی می تواند مدیریت کند. پهنای باند بزرگتر – که اغلب به آن “باند پهن” گفته می شود – اطلاعات را سریعتر ارائه می دهد. و بازدیدکنندگان بیشتری را در خود جای می دهد.

وقتی واحد “Mbps” را می بینید که مخفف مگابیت بر ثانیه است، به این معنی است که در هر ثانیه چه مقدار داده از طریق اتصال اینترنت شما منتقل می شود.

راه حل: افزایش پهنای باند

ترافیک زیاد مشکل خوبی است. اما برای افزایش سرعت بارگذاری سایت، تنها راه حل افزایش پهنای باند است.

4.  تراکم بیش از حد عناصر در یک صفحه

در سال 2015، متوسط اندازه صفحه 2 مگابایت بود. که هرساله به مقدار کمی افزایش می یابد. اندازه صفحه شما تحت تأثیر تصاویر، اسکریپت ها، HTML، ویدیوها و سایر عناصر موجود در صفحه است.

وقتی عناصر بیشتری در صفحه داشته باشید، صفحه کندتر بارگیری می شود. تکرار این روند در همه ی صفحات، می تواند منجر به کندی وب سایت شود.

راه حل: کاهش عناصر در هر صفحه برای کاهش بار در وب سایت

اگر نمی دانید عناصر زیادی دارید یا خیر، از heat map استفاده کنید تا ببینید کاربران چه چیزی را مشاهده و کلیک می کنند.

به عنوان مثال، اگر یک صفحه کامل از ویدیوهای YouTube شرکت خود دارید، اما heat map نشان می‌دهد که تنها یک چهارم کلیک‌ دریافت می‌;کنند، ویدیوهایی را که مشاهده نمی‌شوند حذف کنید.

5.  تبلیغات بیش از حد

تبلیغات دیگران در سایت شما، می توانند باعث شوند صفحه شما به کندی بارگذاری شود.این کار علاوه بر اینکه زمان بارگذاری صفحه شما را افزایش می دهد، برای بینندگان نیز آزاردهنده است. بنابراین اگر کاربران به دلیل کندی وب سایت شما خارج نشوند، ممکن است به دلیل تبلیغات بروند.

راه حل: حذف یا کاهش تبلیغات

اگر تبلیغات زمان بارگذاری را کاهش دهد و باعث شود بازدیدکنندگان از وب‌سایت شما خارج شوند، مشتریان ارزشمندی را از دست خواهید داد که ارزش آن‌ها بسیار بیشتر از چیزی است که از تبلیغ‌کنندگان به دست می‌آورید.

در صورتی که تبلیغات منبع اصلی درآمد شماست، ممکن است با داشتن تعداد زیادی تبلیغات در یک صفحه پول از دست بدهید. اگر بارگذاری یک صفحه بیش از حد طول بکشد و کاربر حس کند که به جای محتوا منتظر تبلیغات است، از سایت شما خارج می شود.

تبلیغات خود را به یک یا دو در هر صفحه محدود کنید. این باعث می شود صفحه شما نیمه سریع بارگذاری شود و بازدیدکنندگان را در سایت شما نگه دارد.

6.  تعداد زیادی دکمه اشتراک گذاری اجتماعی

مهم است که به کاربران خود اجازه دهید صفحات شما را به سرعت در رسانه های اجتماعی به اشتراک بگذارند، اما دکمه های اشتراک گذاری اجتماعی زیاد، می تواند زمان بارگذاری صفحه شما را افزایش دهد.

برای اینکه این دکمه ها کار خود رابه خوبی انجام دهند، باید آنها را به عنوان یک افزونه به سایت خود اضافه کنید. آنها همچنین باید ابتدا داده ها را از سایت رسانه های اجتماعی مربوطه خود هر بار که از آنها استفاده می شود بازیابی کنند.

به عنوان مثال، اگر یک دکمه اشتراک گذاری فیس بوک و توییتر در وب سایت خود دارید، هر دو سایت رسانه اجتماعی درخواست داده های خاصی را دریافت می کنند تا دکمه به درستی کار کند. اگر فقط چند دکمه دارید، مشکل بزرگی نیست. اما استفاده از دکمه اشتراک گذاری برای هر پلتفرم اجتماعی میتواند مشکل زا باشد.

راه حل: فقط از پلتفرم هایی استفاده کنید که بهترین عملکرد را دارند.

اگر می دانید که محتوای شما در Pinterest یا Reddit اشتراک گذاری زیادی ندارد، آن دکمه ها را از افزونه خود حذف کنید.

تعداد دکمه ها را به سه یا چهار در هر صفحه کاهش دهید. این به شما امکان می دهد شبکه های اجتماعی با ارزشی مانند فیس بوک و توییتر را بدون بارگذاری بیش از حد کاربران خود هدف قرار دهید.

7.  موقعیت نامناسب سرور

تماس های راه دور بیشتر طول می کشد تا ارتباط برقرار شود زیرا اطلاعات مورد نیاز برای برقراری تماس باید مسافت بیشتری را طی کند. وقتی صحبت از وب سایت می شود هم فرقی نمی کند. بدیهی است که هر چه این فاصله بیشتر باشد سرعت وبسایت کندتر می شود.

راه حل : تا حد امکان وبسایت هایی را با سرورهای محلی راه اندازی کنید.

این بدان معناست که بازدیدکننده آمریکایی باید به وب سایتی که روی سروری در ایالات متحده میزبانی شده است دسترسی داشته باشد. بازدیدکننده دانمارکی باید به یکی از سرورهای دانمارکی دسترسی داشته باشد.

8.  عملکرد نامناسب سرور

وقتی شخصی روی یک وبسایت کلیک می کند، مرورگر کاربر سرور را پینگ می کند. به این معنی که تمام اطلاعات و داده های مورد نیاز برای بارگیری وب سایت را می خواهد. اکنون، اگر سرور عملکرد مناسبی نداشته باشد، پاسخ دادن زمان بیشتری طول می کشد.

حتی اگر تمامی عناصر دیگر عملکرد عالی داشته باشند، عملکرد پایین سرور سرعت وب سایت را کاهش می دهد. عملکرد ضعیف سرور معمولاً به کیفیت میزبان وب بستگی دارد. هاست های ارزان تر یک سرور اشتراکی ارائه می دهند. به این معنا که یک وب سایت فضا و منابع را با تعدادی وب سایت دیگر به اشتراک می گذارد.

در این صورت، سرعت هر سایت پایین است زیرا در یک صف با سایت های دیگر قرار دارد. راه حل در اینجا ساده است یک میزبان وب بهتر پیدا کنید.

9.  کدنویسی غیر اصولی :

یکی دیگر از عوامل رایج کندی وبسایت، کدنویسی غیراصولی است. وقتی وبسایت خود را می‌سازید، فضاهای سفید بیش از حد، استایل‌های درون خطی، خطوط خالی جدید و نظرات غیرضروری می‌تواند باعث بزرگ‌تر شدن صفحه وبسایت شود.

با حذف این عناصر غیر ضروری، می توانید کد را فشرده کنید، اندازه فایل را کاهش دهید و زمان بارگذاری کلی صفحه را کاهش دهید. و با این کار احتمالاً عملکرد سئوی خود را نیز افزایش خواهید داد.

اصطلاح فنی این فرآیند Minifying می باشد. اگر با کدنویسی راحت نیستید، چندین ابزار برای کم کردن حجم کدها وجود دارد.

10.   تغییر مسیر (Redirect) های غیر ضروری :

تصور کنید به ایستگاه قطار می روید و متوجه می شوید که بسته شده و به آن طرف شهر منتقل شده است، اکنون باید در سراسر شهر قدم بزنید. این کار وقت شما را می گیرد.

همین اتفاق در مورد ریدایرکت ها نیز رخ می دهد. مانند دوبار بارگذاری یک صفحه. مگر اینکه دلیل خارق العاده ای برای انجام آن داشته باشید. برای جلوگیری از کندی وب سایت، از تغییر مسیرهای غیر ضروری در سایت خود اجتناب کنید.

3 نظر برای "10 دلیل کندی سرعت وب سایت" ارسال شده.
 1. مهدی گفت:

  میشه یه افزونه برای بهینه سازی تصاویر بگین من چندتا زدم کار نکرد

  1. کارونکت گفت:

   سلام مهدی جان.
   از افزونه رایگان smush.it میتوانید استفاده کنید.

   1. مهدی گفت:

    دوبار نصب کردم نشد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *