طراحی سایت فروشگاهی

طراحی سایت فروشگاهی

طراحی سایت بلاگ و خبری

طراحی سایت بلاگ و خبری

طراحی سایت شرکتی

طراحی سایت شرکتی

طراحی سایت اختصاصی

طراحی سایت اختصاصی

تعمیر و پشتیبانی سایت

تعمیر و پشتیبانی سایت

طراحی گرافیک

طراحی گرافیک

5 نکته قابل توجه در بازطراحی لوگو

5 نکته قابل توجه در بازطراحی لوگو

در این مقاله از کارونکت بازسازی لوگو و اینکه چرا کسب و کارها باید لوگوی خود را بازطراحی کنند، با هم بررسی میکنیم.

بازسازی لوگو

 5 نکته مهم برای تغییر و بازطراحی لوگو

لوگوها هم دارای طول عمر هستند و پس از مدتی به تغییر و اصلاح نیاز پیدا می کنند. یکی از ویژگی های آنلاین مارکتینگ این است که بطور مداوم باید به روزرسانی شود. حتی اگر تغییراتی که در لوگو انجام می شود، ظریف و ریز هم باشد. می توانند هویت شرکت را در چشم مصرف کننده حفظ کند. در زیر چندین شاخصه وجود دارد که به شما کمک میکند لوگوی شرکت خود را به بهترین شکل ممکن به روزرسانی کنید.

1-عمر

اولین و مهم ترین ویژگی که در طراحی لوگو عنوان می شود، سن است. به این معنا که لوگو چه زمانی طراحی شده و آخرین زمان بروزرسانی آن چه تاریخی بوده است؟ همه کسب و کارها برای لوگوی خود یک شعار و نام انتخاب می کنند.

اما هیچ برندی نمی تواند برای همیشه به حیات خود ادامه دهد. یکی از ابزارهای مهم در بازاریابی، تغییرات لوگو می باشد. در واقع برندهای تجاری در دوره های زمانی مشخص باید احیا شوند.

شاید بخواهید لوگو را بروزرسانی کنید، اما نمیخواهید مخاطبان اطلاعات خود را نسبت به لوگوی قبلی از دست بدهند. برند تجاری کوکاکولا هر سال نسبت به سال های قبل کوچکتر می شود. با این حال هیچگاه مصرف کننده ها با بدبینی به آن نگاه نکرده اند. شما می توانید تغییرات کمی را در لوگو ایجاد کنید.

شرکت گوگل در سال 1998 اقدام به طراحی لوگو کرد. با این وجود هر 5 سال یکبار لوگوی خود را تغییر می دهد. این شرکت با تغییرات متناوب و مداوم سعی دارد تا ضمن نگهداشتن مخاطب ها، لوگو را نیز بروزرسانی کند.

اگر به برندهایی نگاه کنید که مدت زمان طولانی بروزرسانی نشده اند، خواهید دید که از چشم مخاطب می افتند. به طور طبیعی شرکت ها و صنایع بزرگ نیاز دارند تا لوگو برند تجاری خود را در دوره های زمانی مشخص تغییر دهند.

دلایل بازطراحی لوگو

2-گرایش و سبک

طراحی لوگو هم مانند مدل لباس و مو دارای روند خاصی در طی زمان است. در اواخر دهه 1990، و اوایل دهه 2000، شاهد استفاده مکرر جنبش «صدای خش خش» در طراحی لوگوها بودیم. این یک روند جدید در طراحی بود که دربرگیرنده طرح های هندسی و مینیمالیستی بود.

اما این المان ها مربوط به آن زمان بود. در دوره های بعدی موج جدیدی در طراحی لوگو آغاز شد. در واقع سبک طراحی لوگو به طور مداوم در حال تغیر است. اگر میخواهید لوگوی خود را بهترین شکل ممکن بروزرسانی کنید، باید به روندهای جدید توجه داشته باشید تا لوگو مدرن شود.

اما این المان ها مربوط به آن زمان بود. در دوره های بعدی موج جدیدی در طراحی لوگو آغاز شد. در واقع سبک طراحی لوگو به طور مداوم در حال تغیر است. اگر میخواهید لوگوی خود را بهترین شکل ممکن بروزرسانی کنید، باید به روندهای جدید توجه داشته باشید تا لوگو مدرن شود.

مزیت بازسازی لوگو برای کسب و کارها

3- پیچیدگی

دنیای دیجیتال به بخش مهمی از زندگی ما تبدیل شده است. شرکت ها سعی می کنند با بازطراحی علائم تجاری خود منطبق با اصول بازاریابی آنلاین، مخاطبان بیشتر را به سمت خود جذب کنند.

در بازاریابی آنلاین، لوگوهایی که روی وب سایت یا صفحه فیسبوک قرار می گیرند، به طراحی و اصلاح مجدد نیاز دارند. اغلب لوگوهایی که به صورت پیچیده طراحی می شوند، دارای جزئیات زیادی هستند که فهمشان را برای مخاطب دشوار می کند. حال اگر میخواهید لوگو را به دور از پیچیدگی بروزرسانی کنید، بهتر است سادگی را رعایت کنید.

4-تغییرات

اگر شرکت شما در حال تجربه تغییرات ساختاری است، این یک فرصت بزرگ برای تغییر و بازطراحی لوگو و برند تجاری است.

5 نکته قابل توجه در بازطراحی لوگو

اینکه در شرکت بخش جدیدی ادغام شده باشد و یا پشرفت عمده ای در آن صورت گرفته باشد، می تواند تعیین کننده نوع تغییرات و اصلاح لوگو باشد. برخی از لوگوهای شرکت های تجاری بزرگ، نشان از ادغام و یا اضافه شدن بخش های جدید به شرکت دارد. زمانی که شرکت تجربه این چنینی دارد، بهتر است از سه روش زیر استفاده شود:

الف . ادغام با شرکت های بزرگتر

اگر شرکت فعلی با یک شرکت بزرگتر ادغام شده است، بهتر است لوگوی شرکت بزرگتر بیشتر استفاده شود.

ب .  باز طراحی ترکیبی

در این روش دو شرکتی که با هم ادغام شده اند، لوگوهای آنها به یک اندازه در هم ترکیب می شود. رنگ، نام و شکل ساختاری لوگو در لوگوی جدید به یک اندازه استفاده می شود.

پ. نام تجاری جدید

گاهی دو شرکت از ابتدای کار با یکدیگر ترکیب می شوند. هویت این دو شرکت جدید است و بنابراین باید از المان لوگوهای آنها به شکل منطقی استفاده شود. حتی اگر لازم باشد یکی از لوگوها مد نظر قرار بگیرد. کوچکترین تغییرات هم می تواند در بازطراحی لوگو موثر واقع شود.

 

5-طراحی

اگر شرکت خود را تازه راه اندازی کرده اید، در ابتدا ممکن است هیچ منبع اختصاصی برای طراحی لوگو نداشته باشید. در این صورت طراح با نگاه حرفه ای خود می تواند تمامی پارامترهای لازم جهت طراحی لوگو را پیدا کند. اما در عین حال می توانید از لوگوهای قدیمی هم که با موضوع فعالیت شما یکسان است، استفاده کنید. تغییر و بازطراحی لوگو مشابه نیز راه حل خوبی است.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *