طراحی سایت فروشگاهی

طراحی سایت فروشگاهی

طراحی سایت بلاگ و خبری

طراحی سایت بلاگ و خبری

طراحی سایت شرکتی

طراحی سایت شرکتی

طراحی سایت اختصاصی

طراحی سایت اختصاصی

تعمیر و پشتیبانی سایت

تعمیر و پشتیبانی سایت

طراحی گرافیک

طراحی گرافیک

اهمیت سئوی تصاویر در وبسایت

سئوی تصاویر

اهمیت سئوی تصاویر:

5 مرحله اساسی برای سئوی تصاویر وبسایت شما

اکثر صاحبان کسب و کار به خوبی می دانند که محتوا در افزایش رتبه بندی یک وب سایت در موتورهای جستجو نقش بسیار مهمی دارد. اما نقش عکس ها چیست؟

در این مقاله با شما در مورد اهمیت استفاده از تصاویر در پست های وبلاگ و بهینه سازی آنها برای کمک به رتبه بندی وب سایت در موتورهای جستجو می پردازیم.

چرا باید تصاویر را در پست های وبلاگ خود قرار دهیم؟

دلیل اینکه همیشه باید تصاویر را در پست های وبلاگ خود قرار دهید این است که استفاده از عکس در متن خود نه تنها به خوانایی آن کمک می کند، بلکه می تواند به شما در توضیح آنچه می خواهید بگویید نیز کمک کند. به عنوان مثال، می توانید برای توضیح بهتر متن خود از یک نمودار یا اینفوگرافیک استفاده کنید.

علاوه بر این، جستجوهای بصری اهمیت زیادی دارند، بنابراین احتمال بالایی وجود دارد که یک تصویر، ترافیکی را برای پست شما به همراه داشته باشد.

چگونه تصاویر مناسب را برای پست خود پیدا کنیم؟

اگر زمان کافی داشته باشید خودتان می توانید تصاویر اختصاصی برای هر پست وبلاگ ایجاد کنید. برای این کار می توانید از عکسهایی که خودتان گرفته اید و یا تصاویری که با استفاده از وبسایت هایی مانند Canva ایجاد شده اند، استفاده کنید.

اما اگر وقت کافی برای این کار ندارید میتوانید سایت‌هایی مانند Pexels یا Rawpixel را امتحان کنید که مجموعه‌ی بزرگی از عکس‌های رایگان دارند.

 

چگونه تصاویر را برای سئو بهینه سازی کنیم؟

هنگامی که می‌خواهید تصاویری را در وبلاگ خود استفاده کنید، با دنبال کردن این مراحل اطمینان حاصل کنید که آنها برای SEO بهینه‌سازی شده اند:

1 – از کلمات کلیدی طولانی در نام تصویر خود استفاده کنید

نام فایل تصویر خود را تغییر دهید تا کلمه کلیدی شما را قبل از آپلود آن در سایت درج کند.

2- برای نامگذاری فایل تصویری خود از خط تیره استفاده کنید

همیشه از خط فاصله برای جداکردن کلمات در نام فایل خود استفاده کنید.

خط فاصله به موتورهای جستجو نشان می دهد که آنها کلمات جداگانه ای هستند.

3 – اندازه تصاویر خود را بررسی کنید.

گوگل به سایت هایی پاداش می دهد که تجربه خوبی را برای کاربران خود ارائه می دهند. مخاطبان حوصله یک سایت با بارگذاری کند را ندارند. به همین دلیل باید اندازه تصاویر خود را قبل از آپلود در وبسایت خود در نظر بگیرید. تصاویر بزرگ می توانند زمان بارگذاری وب سایت شما را افزایش دهند.

همچنین در نظر بگیرید که تصاویر شما باید کیفیت مناسبی داشته باشند – هیچ کس تصاویر تار یا با کیفیت پایین را دوست ندارد!

اگر از وردپرس استفاده می‌کنید، افزونه‌های متعددی وجود دارد که می‌توانید آن‌ها را نصب کنید تا حجم تصاویر خود را بدون پایین آوردن کیفیت کاهش دهید. یکی از این وبسایت ها Kraken.io است.

4- کلمات کلیدی را در متن Alt تصویر خود قرار دهید.

«متن جایگزین» برای ارائه اطلاعات بیشتر در مورد یک عکس استفاده می‌شود، برای زمانی که تصویر به درستی برای بازدید کننده نمایش داده نشود. این اطلاعات همچنین توسط ابزارهایی که افراد نابینا هنگام بازدید از سایت ها به صورت آنلاین استفاده می کنند، استفاده می شود. بنابراین هنگام افزودن داده به متن جایگزین خود، این موضوع را در نظر داشته باشید.

با این حال، باید سعی کنید هنگام نوشتن تگ های alt از کلمات کلیدی استفاده کنید. به طور کلی توصیه می شود از 5-6 کلمه و کمتر از 120 کاراکتر استفاده شود.

5 – برچسب های عنوان

کلمات کلیدی طولانی خود را نیز در تگ های عنوان خود قرار دهید.

نحوه تغییر متن جایگزین و تگ عنوان:

پس از بارگذاری تصویر خود در وردپرس، می توانید به راحتی «متن جایگزین» و «تگ عنوان» خود را تغییر دهید، اما قبل از آپلود باید نام فایل را تغییر دهید.

اگر چند تصویر روی پست خود دارید، از یک کلمه کلیدی در هر عکس استفاده نکنید. سعی کنید چند بار از کلمه کلیدی مورد نظر خود و همچنین از برخی کلمات کلیدی مرتبط استفاده کنید.

 

خلاصه:

وقتی صحبت از کمک به وب سایت شما برای جذب بازدیدکننده می شود، تصاویر نقش مهمی دارند. آنها به خوانایی و تجربه کلی کاربر کمک می کنند، و همچنین امکان رتبه بندی را بالاتر میبرند. بنابراین دفعه بعد که در حال نوشتن یک پست وبلاگ هستید، سئوی تصاویر خود را فراموش نکنید. این کار زمان زیادی نمی برد و در طولانی مدت به رتبه بندی موتورهای جستجو کمک می کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *